تبدیل موتور اینورتر به معمولی

تبدیل موتور یخچال اینورتر به معمولی

ایا برای شما سوال پیش آمده که تبدیل موتور یخچال اینورتر به معمولی کار درست و منطقی میباشد . ویا ممکن است این تغییر سیستم در یخچال باعث خرابی سایر قطعات یخچال فریزر شود.

همین ابتدای بحث جواب شما را میدهیم :سیستم اینورتر با تغییر فرکانس باعث تغییر سرعت چرخش و گشتاور موتور یخچال اینورتر میشود.این تغییر بستگی به دمای داخل یخچال و درجه تنظیم دما و نیز دمای محیط دارد

اگر تغییر سیستم اینورتر موتور یخچال به موتور معمولی به صورت درست و علمی انجام شود هیچگونه مشکلی برای یخچال شما پیش نخواهد آمد.

در صورت نصب موتور معمولی به جای اینورتر  به صورت اشتباه برد یخچال فریزر شما آسیب دیده و باعث ایجاد هزینه های زیاد و یا از کار افتادن یخچال شما میشود.

جهت مشاوره  و استعلام قیمت موتور یخچال سامسونگ تماس بگیرید:

تبدیل موتور اینورتر به معمولی

کمپرسور معمولی یخچال چگونه کار می کند؟

بیشتر کمپرسورها در یخچال های معمولی تک سرعته هستند و بر اساس یا خاموش یا روشن بودن کار می کنند و تنظیمات آن ها در ترموکوبل است. اکثر کمپرسورهای معمولی طوری طراحی شده اند که شرایط حداکثر بار را پشتیبانی می کنند (برای دماهای بالا در تابستان). به این معنی که در شرایط اوج یا پیک بار حتی در فصل زمستان که به سرمای کمتری نیاز است، عملیات خود را اجرا می کنند.

هر بار که درب یخچال باز می شود، گرما وارد یخچال می شود و کمپرسور باید به خوبی این بار را پشتیبانی کند؛ بنابراین اکثر کمپرسورهای معمولی یخچال برای پشتیبانی از پیک بار و بار “باز و بسته شدن در” ساخته شده اند که اغلب در طول سال بیشتر از نیاز واقعی است!

یک یخچال با کمپرسور اینورتر چگونه کار می کند؟

کمپرسور اینورتر یا کمپرسور خطی یخچال بسیار شبیه به یک شتاب دهنده ماشین عمل می کند. هنگامی که سرعت بیشتری نیاز است، به شتاب بیشتری نیاز دارید و هنگامی که به سرعت کمتری نیاز است، به شتاب کمتری نیاز دارید. در طول ماه های تابستان که بار خنک کنندگی بیشتر است، کمپرسور اینورتر یخچال با حداکثر ظرفیت خود کار می کند و بیشترین مصرف برق را دارد؛ اما در طول ماه های فصل زمستان که بار سرما کمتر است، کمپرسور با قدرت و مصرف برق کمتری کار می کند. حتی در ماه های تابستان که دمای هوا در شب کمتر از دمای هوای روز است، شب هنگام کمپرسور با سرعت کمتری کار می کند و به این ترتیب در مصرف برق صرفه جویی می کند.

با موتور اینورتر می‌توان جریان متناوب با فرکانس دلخواه به موتور رساند و موتور را با سرعت دلخواه کنترل کرد. این همه دردسر برای این که دور موتور را تنظیم کنیم؟ این به چه‌کاری می‌آید؟ پاسخ این است که پروسه کم ‌و زیاد کردن دور موتور، مصرف انرژی و استهلاک به‌ شدت کمتری نسبت به حالت سنتی (قطع و وصل پیاپی) دارد. اینورتر به‌ صورت کاملا خودکار جریان برق را در حین راه‌اندازی به مقدار لازم افزایش و در حین کار به مقدار لازم کاهش می‌دهد، بنابراین به‌ طور کلی هزینه برق مصرفی، کاهش چشم‌گیری خواهد داشت. به‌عنوان مثال اگر یک موتور با جریان 10 آمپر کار کند در هنگام راه‌اندازی این جریان به 60 آمپر می‌رسد و در صورت استفاده از موتور اینورتر، این جریان حداکثر به 12 آمپر می‌رسد. منبع: gadgetnews

نمای برش خورده کمپرسور اینورتر یخچال

تبدیل موتور یخچال اینورتر به معمولی

کمپرسور اینورتر یخچال
کمپرسور اینورتر یخچال

تکنولوژی اینورتر چیست؟

تکنولوژی اینورتر سرعت موتور را در زمان هایی که نیاز است تغییر می دهد و به این ترتیب 20 تا 40 درصد در مصرف برق صرفه جویی می کند. این نوع از کمپرسورها حتی زمانی که دما تثبیت شده و به حالت پایدار رسیده است، هیچ گاه خاموش نمی شوند و فقط برای حفظ دمای داخل یخچال با سرعت کمتری کار می کنند. مزایای کمپرسور اینورتر یخچال یا همان کمپرسور خطی یخچال عبارتند از:

  • در یک چرخه خاموش- روشن برای یخچال معمولی، دمای داخلی یخچال متغیر است؛ اما در مورد تکنولوژی اینورتر، دما پایدار است.
  • میزان سروصدای ایجاد شده به وسیله یخچال هایی که از تکنولوژی اینورتر استفاده می کنند، در مقایسه با یخچال های معمولی به مراتب کمتر است.
  • هنگامی که دما به حالت پایدار می رسد، مصرف انرژی یا جریان برق یخچال های اینورتر بسیار کمتر است.

اگر چه قیمت یخچال هایی که با تکنولوژی اینورتر عرضه می شوند بیشتر است، اما از آنجا که مقدار قابل توجهی در مصرف برق صرفه جویی می کنند، از نظر اقتصادی بسیار به صرفه تر هستند.

کمپرسور اینورتر یخچال

مزایای کمتر شناخته شده تکنولوژی اینورتر

موتور معمولی برای شروع به کار به زمان بیشتری (3 تا 4 دقیقه) نیاز دارد؛ به نظر می رسد این مقدار برای اینورتر/ ژنراتور در یخچال یا کولر به میزان قابل توجهی افزایش یابد؛ اما تکنولوژی اینورتر سیستم های تهویه مطبوع و یخچال ها موتورهایی با سرعت های متغیر دارند که به تدریج شروع به کار می کنند و هنگام شروع به کار نیاز به برق بسیار کمتری دارند.

موتورهای معمولی ضریب قدرت یا توان بسیار پایینی دارند. در ارتباطات تجاری و صنعتی برای ضریب قدرت پایین جریمه و برای ضریب قدرت بالا تخفیف وجود دارد. یک موتور اینورتر یا خطی ضریب قدرتی نزدیک به یک دارد که نه تنها باعث صرفه جویی در مصرف برق می شود بلکه باعث کاهش هزینه ها هم می شود.

تماس تلفنی ۸ صبح الی ۱۹